Peki kesmeli misiniz? Kaliteli bir berber makası köpeğinizi traş etmeniz için yeterli olacaktır. Çok dikkatli olun önce makasa alıştırın. Korkmamasını sağlayın. Yavaş yavaş kesin. Köpek tıraş etmek gerçekten çok uzun sürebilir. Makine kullanacaksanız özel köpek tıraş makineleriyle, amatör olarak kendiniz keserseniz yaralama şansınız çok yüksek.

Ben köpeğimi Braun Hair Clipper HC5050 ile traş ediyorum. Makine için affiliate ve reklam anlaşmamız yok; akakce.com ya da cimri.com dan bakıp alabilirsiniz.

Yavaş ve dikkatli keserseniz köpeğinizde rahatsız olmayacaktır.

İnsanlarda da olduğu gibi küçük hareketlerle her 1 yada 2 cm de bir makinede biriken tüyü atmanız gerekiyor. İnsanlarda biraz daha az birikiyor.

Köpeğinizi 7cmx2cm lik dikdörtgenler içinde traş edeceksiniz. Bu iş için köpeğinizin boyunu düşünün ve gerekli zamanı ayırdığınızdan emin olun. Uzun süren bir iş ve çok yavaş kesmezseniz köpeğinizin tüylerini yolabiliyorsunuz. Çoğu köpek traş makinesinde ise köpeğinizi yaralama şansınız çok yüksek.

Dar bir ortamda traş etmek isteseniz: bir süre sizde, köpeğinizde daralacaktır. Ferah ve geniş bir odaya müsait bir çarşafı genişçe serip üstünde kesebilirsiniz. Sonra elektrik süpürgesiyle yarattığınız tüy toplarını topluyorsunuz. Bu geniş odada traş detayı, zamanla keşfettiğim bir detay, köpeğiniz aşırı huzurlu bir traş geçiriyor.

Hemde huzurlu bir köpek traş ettiğiniz için çoğu köpek kuaföründe standartlaşmış olan sakinleştirici ilaçları küçük dostunuza vermeniz gerekmiyor.

Bir üstteki paragraf tam olarak köpeğimi neden evde traş ettiğimin açıklaması. Her traştan sonra 2 gün kusuyordu, kuaför değiştirdim yine aynısı oldu. Bende evde traş kararı aldım ve tahmin edin ne oldu? Artık traş oldu diye kusmuyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir:

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir